Detektory plynu


Detektory plynov SENKO. Tieto detektory plynov sú určené pre pracovníkov vo všetkých priemyselných odboroch vrátane príslušníkov hasičských zborov a záchranárov. Všetky typy prenosných detektorov plynu SENKO sú navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky na ekonomickú a spoľahlivú prevádzku, jednoduchú obsluhu, údržbu a dlhú životnosť. Všetky modely majú potrebné certifikácie pre používanie v rámci EÚ a vyhovujú IP 67. Detektory plynov SENKO vrátane všetkých senzorov a ďalšieho príslušenstva sa vyrábajú pomocou najmodernejších technológií v Južnej Kórei a vyznačujú sa vynikajúcim pomerom cena/kvalita.

Napájajú sa pomocou nabíjačky alebo lítiovej batérie (súčasť dodávky)
Extrémne odolné voči vonkajším vplyvom
Výdrž batérie až 24 hodín
Veľmi jednoduché ovládanie
Sú vybavené praktickým oceľovým úchytom
Sú ľahké, jednoplynový 93g a štvorplynový 240g
Patria k najmenším vo svojej kategórii
Môžu pracovať v difúznom režime alebo režime s pumpou (SP-pump 101)
Veľmi jednoduché nastavovanie hodnôt detektora pomocou IR link
Možno, že sa Vám zdá, že všetky prenosné detektory plynov sú v podstate rovnaké… Podobná elektronika, podobné senzory…
Detektory plynov BW Technologies sa však predsa len líšia, pre užívateľa veľmi podstatne!
Detektory plynov BW Technologies:

Sú napájané bežne dostupnými zdrojmi Sú vodotesné v prevedení IP66/67 a 68 Majú dvojplášťový kryt prístroja Majú zabudovanú protinárazovou ochranu. Sú vybavené masívnym oceľovým alebo nevodivým úchytom typu „ krokodýl“ Sú najľahšie vo svojej kategórii Sú najmenšie vo svojej kategórii Môžu pracovať v difúznom stave alebo s pumpou Všetky detektory majú certifikát pre použitie vo výbušnom prostredí zóna 0
Všeobecné informácie o firme BW Technologies (by Honeywell)a jej výrobcoch
BW Technologies(by Honeywell) je kanadsko-britská spoločnosť so zastúpením pre Európu vo Veľkej Británii. Tu je aj montážne a distribučné stredisko.

BW Technologies je najväčší dodávateľ prenosných detektorov plynov v Kanade a USA. Na európsky trh vstúpila v roku 1997 a v súčasnej dobe už sú jej detektory jedny z najviac používaných prístrojov na našom kontinente. Aj to svedčí o ich vysokej kvalite a úžitkovej hodnote.

Výrobky firmy BW Technologies, v tomto prípade prenosné detektory plynov, vynikajú vysokou technickou úrovňou senzorov aj elektroniky. Od podobných výrobkov vo svojej triede sa na prvý pohľad odlišujú žltou „bezpečnostnou“ farbou a hlavne malými rozmermi, a váhou, a veľmi pevnou konštrukciou. Nezanedbateľné je dizajnové spracovanie bez ostrých hrán a vyčnievajúcich prvkov na tele prístroja, ktoré môžu v stiesnenom a neosvetlenom pracovisku spôsobiť veľký problém.

Najväčším prínosom pre používateľa sú však veľmi nízke prevádzkové náklady, ktoré sú dané tromi základnými faktami: 1. Všetky napájacie zdroje sú bežne dostupné v cene od Є 2,0 do Є 24, 2. Výrobca dáva možnosť kalibrácie samotnému užívateľovi, takže nie je treba prístroje niekam posielať, čakať na uskutočnenie kalibrácie a platiť za prevedené služby, 3. Konštrukcie prístrojov je tak jednoduchá, že výmena senzorov a bežná údržba je hračkou. Tiež cenové relácie sú veľmi priaznivé a patria, hlavne u novo zavedených modelov, k najnižším na súčasnom trhu.

Medzi najväčších súčasných odberateľov patria firmy zaoberajúcimi sa chemickou, hutníckou výrobou a plynárenstvom. Ďalej taktiež rafinérie a podniky priemyslového strojárenstva.
Detektory plynov
Nosným programom ponuky detektorov plynov je šesť hlavných typov prístrojov. K tomu môžeme dodať mnoho druhov príslušenstva ako napríklad kalibračné súpravy, súpravy na odber vzoriek, rôzne sondy, nárazu – odolne kryty, nosné popruhy, externé vibračné alarmy, sluchátka a podobne.
Detektory plynov GasAlert sú rozdelené do troch základných skupín:
1. Bezúdržbové jednorázové 
BW Clip nástupca pôvodného detektora Gas AlertClip Extreme

Výhody: nízka cena, nulová údržba, malá veľkosť a váha, nepretržitá prevádzka, vodotesný, veľmi odolný

2. Jednoplynové na toxické a výbušné plyny
GasAlert Extreme

Výhody: nízka cena, minimálna údržba, dlhodobé používanie, malá veľkosť a váha

3. Viacplynové GasAlertMax XT II nástupca pôvodného detektora GasAlertMax so zabudovanou pumpičkou

4.GasAlertMicro XT/XL a X3
GasAlertMicro5 PID, IR GasAlert Quatro
Výhody: nízka cena, minimálna údržba, malá veľkosť a váha, možnosť pripojenia k počítaču

Je dôležité vedieť, že kalibrácia a testovanie všetkých dodávaných prístrojov sú veľmi rýchle a jednoduché. Vlastník prístroja nie je potom odkázaný na drahé a komplikované služby v servisnom stredisku dodávateľa a je schopný po riadnom preškolení u dodávateľa si ich prevádzkovať sám . Je však samozrejmé, že aj tieto služby v prípade požiadavky od kupujúceho ponúkame a realizujeme.
Obchodné podmienky
Prípadný záujemca obdrží všetky požadované technické podklady a cenovú ponuku. V prípade jeho záujmu je mu prístroj – všetky jeho funkcie, obsluha a údržba vrátane kalibrácie predvedená v mieste sídla záujemcu.

V prípade objednávky prístroja sú tieto služby uskutočnené najneskôr do 14 dní. Táto veľmi krátka dodacia lehota je umožnená existenciou konsignačného a montážneho strediska vo Veľkej Británii.

V prípade nutnej opravy alebo údržby prístroja je možné zapožičať na túto dobu náhradný prístroj, aby nebola ohrozená činnosť vlastníka prístroja, ktorá je na jeho použitie viazaná.

Ostatné obchodné podmienky vychádzajú z platnej legislatívy Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *